Tondach...

Tondach Keramická pálená škridľa s minimálnou životnosťou 80 - 100 rokov. Najviac starých striech na Slovensku je pokrytých pálenou škridlou. Najstaršia zachovaná pálená škridla na Slovensku má viac ako 360 rokov. Engoby a glazúry Tondach sú viac ako farby. Od ostatných povrchových úprav sa odlišujú svojou odolnosťou a trvácnosťou. Nevznikajú nanesením či primiešaním farby, ale výpalom pri teplotách nad 1000°C.

Z ponuky Tondachu si môžetei vybrať z 25 typov škridiel a z viac ako 20 povrchových úprav. Všetko nájdete tu.

Bramac...

BramacBetónová strešná krytina je ekonomickejším variantom skladanej škridly v porovnaní s keramickou. Vďaka kompletnému sortimentu a variáciám farieb a tvarov ju možno použiť na všetky typy budov – od moderných spoločenských objektov cez rodinné domy, vysokohorské chaty až po rekonštrukciu pamiatok. Bramac sa dá využiť pri veľmi malých sklonoch striech od 7°.

Kompletný sortiment nájdete tu.

Plechová krytina...

Plechová krytinaV súčasnosti sa opäť stávajú populárnymi plechové strešné krytiny, pretože v sebe spájajú ľahkosť, nízke náklady, rýchlu montáž a vysokú variabilitu farebnej škály. V skutočnosti však nejde o žiadnu novinku. Plech ako materiálový prvok je na každej existujúcej streche, a to v podobe lemovania okolo komínov, úžľabia, krajového lemovania, lemovania prestupov atď.Materiál plechovej krytiny tvorí ochranná fólia z PVC, vrchný lak, 2-násobná vrstva základného náteru, pasivácia, zinkový povlak, oceľový plech a antikondenzačná vrstva. Dlhoročnú funkčnosť, ktorá sa počíta na viac než polstoročie, zaručuje okrem profesionálnej montáže a kvalitného vstupného materiálu aj aplikácia spojovacieho, odvetrávacieho, odkvapového a doplnkového sortimentu odporúčaného výrobcami. Odporúčaný minimálny sklon strechy pre plechovú profilovanú strešnú krytinu je 8º.